چگونه بنر خود را طراحي كنيم؟

مركز تخصصي چاپ كارت ويزيت

چگونه بنر خود را طراحي كنيم؟

۱۲۸ بازديد

به منظور اعلام و آگاهي دادن به افراد از انواع تابلو‌ها، پارچه‌ها و پرچم‌ها كه بر روي آن‌ها نماد، شعار يا نوشته‌اي حك شده است استفاده مي‌كنند و به آن بنر مي‌گويند. بنر‌ها براي تاثير گذاشتن و پيغام رساندن طراحي مي‌شوند، بنابراين بايد يك فكر كاملا برنامه‌ريزي شده و هدفمند در طراحي چاپ بنر وجود داشته باشد.

با آگاهي از اصول طراحي چاپ بنر به راحتي مي‌توانيد پيغام خود را به مخاطبين‌ خود برسانيد. البته ناگفته نماند كه طراحي بنر جزو كار‌هاي گرافيكي است، چرا كه اوج خلاقيت طراح، در طراحي بنر ديده مي‌شود. شما بايد بتوانيد هدف خود را در خلاصه‌ترين فرم در ابعاد مختلف به صورت خلق يك اثر هنري و در عين حال تاثير‌گذار، به مردم برسانيد.

اما قصد داريم در ادامه نكات مهم به هنگام طراحي چاپ بنر را به شما بازگو كنيم تا بهترين طراحي را داشته باشيد.

به منظور اعلام و آگاهي دادن به افراد از انواع تابلو‌ها، پارچه‌ها و پرچم‌ها كه بر روي آن‌ها نماد، شعار يا نوشته‌اي حك شده است استفاده مي‌كنند و به آن بنر مي‌گويند. بنر‌ها براي تاثير گذاشتن و پيغام رساندن طراحي مي‌شوند، بنابراين بايد يك فكر كاملا برنامه‌ريزي شده و هدفمند در طراحي چاپ بنر وجود داشته باشد.

با آگاهي از اصول طراحي چاپ بنر به راحتي مي‌توانيد پيغام خود را به مخاطبين‌ خود برسانيد. البته ناگفته نماند كه طراحي بنر جزو كار‌هاي گرافيكي است، چرا كه اوج خلاقيت طراح، در طراحي بنر ديده مي‌شود. شما بايد بتوانيد هدف خود را در خلاصه‌ترين فرم در ابعاد مختلف به صورت خلق يك اثر هنري و در عين حال تاثير‌گذار، به مردم برسانيد.

اما قصد داريم در ادامه نكات مهم به هنگام طراحي چاپ بنر را به شما بازگو كنيم تا بهترين طراحي را داشته باشيد.

انواع بنرهاي طراحي شده

بدون شك در سطح شهر بنر‌هاي مختلفي ديده ايد؛ بنر‌هاي پارچه‌اي كه معمولا فروشگاه‌هاي تازه تاسيس و مغازه‌داران از آن‌ها استفاده مي‌كنند يا بنر‌هاي پارچه‌اي كه در كنار اتوبان و بزرگراه‌ها براي تبليغات كسب و كار نصب شده‌اند و بنر‌هاي ديجيتالي كه بر روي نمايشگر‌هاي بزرگ به منظور تبليغات استفاده مي‌كنند، البته اين نوع بنرها به ندرت ديده مي‌شوند.

براي تاثير گذاري بيشتر بنر‌هاي تبليغاتي مهم ترين عملكرد چيست؟

براي طراحي چاپ بنر با توجه به هدف و نوع بنر، اصول و قواعد متفاوتي وجود دارد. اما نقطه اشتراكي كه بين اكثر بنر‌ها وجود دارد، جذب مخاطبين بيشتر و افزايش فروش خدمات كسب و كارها است. در نتيجه مهم‌ترين عملكردي كه بايد در طراحي چاپ بنر رعايت كرد، سادگي و فهم راحت آن است. منظور از سادگي يعني اينكه نيازي نيست طراحي پيچيده‌اي داشته باشد تا ذهن و چشم مخاطب را خسته كند. همچنين بنر‌ها بايد به گونه‌اي باشند كه همه افراد بلاء‌استثنا بتوانند آن را به راحتي درك كرده و مفهوم آن را دريافت كند.

چگونه بازديدكنندگان را تشويق به برقراري ارتباط كنيم؟

مخاطبان باهوش‌تر از آن هستند كه تنها با خواندن يك متن مختصر و بنر تبليغاتي از خدمات شما استفاده كنند. بايد به هنگام طراحي چاپ بنر از خلاقيت استفاده كنيد تا آن‌ها را به برقراري ارتباط با خودتان دعوت كنيد. اهداي جوايز نقدي و غير نقدي، شركت در قرعه‌كشي، برنامه‌هاي آموزشي رايگان و ... همگي راه‌هاي مختلفي هستند كه مخاطب را تشويق مي‌كند تا براي مدت كوتاهي هم كه شده با شما ارتباط بگيرند.

براي طراحي چاپ بنر چه نكاتي را بايد رعايت كرد:

اگر مي‌خواهيد مخاطبان زيادي را جذب محصولات يا خدمات خود كنيد، رعايت نكات زير در طراحي چاپ بنر مي تواند شما را به هدفتان نزديك‌تر ‌كند.

بالا‌ترين كيفيت

كيفيت را هيچگاه فراموش نكنيد. براي طراحي بايد تمامي تلاش خود را بكنيد تا با استفاده از مختصر‌ترين متن و بهترين تصوير زمينه بتوانيد افراد زيادي را به خود جذب كنيد. اما به ياد داشته باشيد كه اطلاعات درون بنر نبايد كوتاه باشد زيرا مخاطب را گنگ مي كند، بلكه بايد به اندازه‌اي كافي باشد تا بازديدكننده جذب شده و تمايل به برقراري ارتباط با شما را داشته باشد.

استفاده از تصاوير جذاب

استفاده از تصاوير، نكته مهم ديگري است كه نبايد از آن غافل شد. قدرتي كه تصاوير در بيان هدف شما دارد متن ندارد. بنابراين تصاوير مرتبط با موضوع خود را انتخاب كنيد. فراموش نكنيد كه تصاوير بايد كيفيت و وضوح بالايي داشته باشند تا چشم بازديدكننده به راحتي آن را ببيند.

اطلاعات ضروري

در بنر‌هاي تبليغاتي چند نكته حرف اول را مي‌زند كه حتما بايد قيد شوند:

اطلاعات تماس:زماني كه بازديدكنندگان بنر شما را مشاهده مي‌كنند، انتظار دارند تا راه‌هاي ارتباطي با شما را در آن مشاهده كنند تا در صورت لزوم با شما ارتباط برقرار كنند. شماره تلفن، آدرس ايميل، شبكه‌هاي اجتماعي فعال، آدرس وب سايت، آدرس دفتر كار، شماره فكس و شماره پيام كوتاه هر كدام به تنهايي يك راه ارتباطي است كه مخاطبان به آن نياز دارند.

لازم نيست كه همه موارد بالا ذكر شوند، تنها دو الي سه مورد از راه‌هاي ارتباطي كافي است. معمولا شماره تلفن و آدرس شبكه‌هاي اجتماعي بهترين گزينه براي دسترسي سريع هستند.

لوگو يا نماد شركت:استفاده از لوگو و نماد كاري‌تان هم موجب برند‌سازي و هم موجب شناخت بيشتر خدمات‌تان شده و علاوه بر اين لوگو و نماد‌ها باعث زيبايي بنر مي‌شوند. حتي اگر بنر ساده‌اي طراحي كرده باشيد، وجود لوگو باعث جذابيت آن مي‌شود.

تعادل در استفاده از رنگ‌ها

رنگ‌ها در بنر به دليل اينكه تاثير مستقيم بر روي چشم‌ دارند، بايد با حساسيت بيشتري بكار گرفته شوند. هارموني رنگ را كاملا رعايت كنيد. سعي كنيد از رنگ هايي كه چشم را خيره مي‌كنند استفاده كنيد تا براي بيننده جذاب شود، اما دقت كنيد كه رنگ متن بايد متضاد و واضح‌‌تر از رنگ پس زمينه باشد.

براي طراحي چاپ بنر اگر نكات بالا را با دقت در نظر بگيريد، آنگاه يك بنر خوب و با كيفيت بالا خواهيد داشت كه بيشترين تاثير را بر روي مخاطب مي‌گذارد.

منبع: چاپ بنر خانه طراحان سام

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در مونوبلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.